Contact |

Mini Heki S 40 x 40 skylight



Roof hood can be set up on all sides and with forced ventilation

Dieser Artikel steht nicht mehr zur Verfügung!
  • Hood gray tinted
  • Aerodynamically shaped
  • Single glazed
  • Can be set up in all directions
  • Sturdy operating handles
  • Convenient to set up the hood
  • With forced ventilation
  • Cozy pleated blind
  • Top side aluminum coated
  • Tight fly screen
149.00€

Prices incl. VAT plus shipping costs

38098

This item cannot be ordered online as it may only be installed by trained specialists or is not approved for shipping. Please contact a Reimo dealer in your area to purchase this item. Find a dealer now

  • 38098
Designed in the familiar Mini-Heki Plus design. With forced ventilation approx. 150 cm²... mehr
Designed in the familiar Mini-Heki Plus design. With forced ventilation approx. 150 cm² cross-section. Frame parts made of durable, weather-resistant ASA material. Single latched, aerodynamically shaped roof hood, tinted gray. Convenient positioning of the glass hood via operating handles. Can be opened to all sides, impact-resistant material.
  • 1 roof hood
  • Fan: No
    forced ventilation: With
    lighting: No
    Wall thickness min: 25 mm
    Wall thickness max: 42 mm
    Cut-out dimension width: 400 mm
    Cut-out height: 400 mm
    External width : 52 cm
    External length : 52 cm
    Colour of inner frame: White
    Weight: 2.9 kg
    color disc: Tinted
    Weiterführende Links "Mini Heki S 40 x 40 skylight"
    Downloads
    Hier Bewertungen lesen mehr
    Kundenbewertungen für "Mini Heki S 40 x 40 skylight"
    Bewertung schreiben
    Bitte geben Sie die Zeichenfolge in das nachfolgende Textfeld ein.

    Die mit einem * markierten Felder sind Pflichtfelder.


    Dometic Germany GmbH
    Hollefeldstraße 63
    48282 Emsdetten
    DE
    [email protected]
    https://www.dometic.com/de-de
    Sika® Primer-210 - 30 ml
    SIKA
    Sika® Primer-210 - 30 ml

    294453

    Inhalt 29.998 ml (55.00€ / 100 ml)
    16.50€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Sika Aktivator 205  30ml
    SIKA
    Sika Aktivator 205 30ml

    294100

    Inhalt 30 ml (45.50€ / 100 ml)
    13.65€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    assembly adhesive Sikaflex-554 Black - 300 ml cartridge
    SIKA
    assembly adhesive Sikaflex-554 Black - 300 ml cartridge

    294113

    Inhalt 0.3 l (82.33€ / 1 l)
    24.70€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    CEE input socket rectangular - White
    carbest
    CEE input socket rectangular - White

    82140

    16.95€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Power supply unit CSV 300
    Lippert
    Power supply unit CSV 300

    80177

    215.00€
    8 immediately available
    8 immediately available
    Strong porthole Ø 282 mm - For motorhome, high roof & vans
    Polyplastic
    Strong porthole Ø 282 mm - For motorhome, high roof & vans

    32260

    124.00€
    not in stock, can be ordered
    in approx. 1 - 2 months available
    Currently not in stock, can be ordered
    Sika Remover Remover 208 Spray - 400 ml
    SIKA
    Sika Remover Remover 208 Spray - 400 ml

    294161

    Inhalt 0.4 l (78.38€ / 1 l)
    31.35€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Recently viewed