Contact |

Micro Heki 280 x 280 mm - The skylight for toilet rooms



Double glazed transparent rooflight with forced ventilation

Dieser Artikel steht nicht mehr zur Verfügung!
  • With forced ventilation, with fly screen and with blackout screen
  • Aluminum coated top reflects solar radiation
  • Black fly screen pleated
  • Large glass overhang provides protection from rain
  • Convenient to set up the dome with only one bracket
  • 2 Grid settings
  • Roof thickness 23-42 mm
  • Double glazed
119.00€

Prices incl. VAT plus shipping costs

37333

This item cannot be ordered online as it may only be installed by trained specialists or is not approved for shipping. Please contact a Reimo dealer in your area to purchase this item. Find a dealer now

  • 37333
For motorhomes and caravans. This ultra-compact skylight is specially designed for bathrooms. It... mehr
For motorhomes and caravans. This ultra-compact skylight is specially designed for bathrooms. It is installed in roof openings of a size 280 x 280 mm and can be opened and closed with a hand lever.


  • 1 roof hood, mounting hardware, instructions
  • Fan: No
    engine: no
    forced ventilation: With
    lighting: No
    Wall thickness min: 23 mm
    Wall thickness max: 42 mm
    Cut-out dimension width: 280 mm
    Cut-out height: 280 mm
    External width : 37 cm
    External length : 40.8 cm
    Opening angle: 50 °
    Colour of inner frame: White
    Max. Speed: 160 km/h
    Weight: 1.72 kg
    Weiterführende Links "Micro Heki 280 x 280 mm - The skylight for toilet rooms"
    Hier Bewertungen lesen mehr
    Kundenbewertungen für "Micro Heki 280 x 280 mm - The skylight for toilet rooms"
    Bewertung schreiben
    Bitte geben Sie die Zeichenfolge in das nachfolgende Textfeld ein.

    Die mit einem * markierten Felder sind Pflichtfelder.

    1
    E10748: Glas kpl.Micro Heki
    Glas kpl.mit Scharnierbolzen f.Micro Heki
    125.64€
    1
    E10817: Innenrahmen Micro Heki
    Innenrahmen mit Fliegenschutz u.Verdunkelung Micro Heki
    80.83€

    Dometic Germany GmbH
    Hollefeldstraße 63
    48282 Emsdetten
    DE
    [email protected]
    https://www.dometic.com/de-de
    High load fuse 150A
    Votronic
    High load fuse 150A

    81266

    10.60€
    7 immediately available
    7 immediately available
    Universal Front Spoiler for Rooflights
    Fiamma
    Universal Front Spoiler for Rooflights

    360442

    40.80€
    not in stock, can be ordered
    Currently not in stock, can be ordered
    Front panel silver for refrigerator LR90L Art. 713507
    carbest
    Front panel silver for refrigerator LR90L Art. 713507

    7135071

    22.90€
    5 immediately available
    5 immediately available
    Compressor refrigerator LR90L
    carbest
    Compressor refrigerator LR90L

    713507

    669.00€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Kit frame 28 Ducato
    Fiamma
    Kit frame 28 Ducato

    440469

    20.60€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Adapter cable Schuko plug with angle coupling - 1.5 m
    carbest
    Adapter cable Schuko plug with angle coupling - 1.5 m

    82020

    Inhalt 1.5 lfm (10.33€ / 1 lfm)
    15.50€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Fresh water tank for panel van Fiat Ducato and similar from 2018 - 112 l
    Fresh water tank for panel van Fiat Ducato and similar from 2018 - 112 l

    61059

    319.00€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Waste water tank 75l for panel van Ducato/Jumper/Boxer 2018
    Waste water tank 75l for panel van Ducato/Jumper/Boxer 2018

    61058

    338.00€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Dachh.V.Star M 40x40 LED
    MPK
    Dachh.V.Star M 40x40 LED

    35915

    219.00€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Adapter frame for Fiat Ducato - cutout 400 x 400 mm
    MPK
    Adapter frame for Fiat Ducato - cutout 400 x 400 mm

    35924

    34.90€
    Article is no longer available
    Not available in stock
    MPK Adapter Frame for Rooflight, Fiat Ducato, 280x280 mm
    MPK
    MPK Adapter Frame for Rooflight, Fiat Ducato, 280x280 mm

    35923

    28.60€
    Only 2 still available
    2 immediately available
    230 V awning socket - White
    230 V awning socket - White

    82038

    17.70€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    CEE Socket with magnetic closure - White
    CEE Socket with magnetic closure - White

    820374

    32.43€
    not in stock, can be ordered
    Available in approx. 3 week(s)
    Currently not in stock, can be ordered
    Installation kit 230V system
    Installation kit 230V system

    82000

    184.00€
    not in stock, can be ordered
    in approx. 1 - 2 months available
    Currently not in stock, can be ordered
    Battery box with external terminals
    Battery box with external terminals

    81374

    52.95€
    Artikel begrenzt am Zentrallager verfügbar. Lieferzeit 2-4 Tage.
    Sofort verfügbar. Lieferzeit 2-4 Tage.
    Therme 230 V / 300 W - 5 l
    Truma
    Therme 230 V / 300 W - 5 l

    670451

    298.95€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Ausdehnungsgefäß
    Ausdehnungsgefäß

    65011

    23.90€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Rotary console for Ducato type 250/290, Citroen Jumper, Peugeot Boxer and Opel Movano
    CTA
    Rotary console for Ducato type 250/290, Citroen Jumper, Peugeot Boxer and Opel Movano

    59698

    160.00€
    Artikel begrenzt am Zentrallager verfügbar. Lieferzeit 2-4 Tage.
    Sofort verfügbar. Lieferzeit 2-4 Tage.
    Low seat box for Fiat Ducato 250, Citroen Boxer, Peugeot Jumper
    Sportscraft
    Low seat box for Fiat Ducato 250, Citroen Boxer, Peugeot Jumper

    59548

    262.00€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    DEKAseal 1512 Seal material, black
    DEKALIN
    DEKAseal 1512 Seal material, black

    50082

    Inhalt 0.31 l (77.42€ / 1 l)
    24.00€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    DEKAseal 8936 - Light gray
    DEKALIN
    DEKAseal 8936 - Light gray

    500306

    Inhalt 0.31 l (63.39€ / 1 l)
    19.65€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    DEKAseal 8936 sealant 310 ml cartridge - anthracite
    DEKALIN
    DEKAseal 8936 sealant 310 ml cartridge - anthracite

    50030

    Inhalt 0.31 l (62.90€ / 1 l)
    19.50€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Power spray adhesive Plus - 400 ml
    Power spray adhesive Plus - 400 ml

    500130

    Inhalt 0.4 l (42.38€ / 1 l)
    16.95€
    not in stock, can be ordered
    in 11 day(s)
    Currently not in stock, can be ordered
    Sika Lastomer 710 Sealant
    SIKA
    Sika Lastomer 710 Sealant

    38062

    Inhalt 0.31 l (43.55€ / 1 l)
    13.50€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Spoiler for Fiamma Skylight 40x40 cm
    Fiamma
    Spoiler for Fiamma Skylight 40x40 cm

    36044

    27.90€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Front spoiler white for roof hatch cover 36-40 cm
    Front spoiler white for roof hatch cover 36-40 cm

    36043

    25.00€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Dichtung f.Deckel rot
    Lippert
    Dichtung f.Deckel rot

    61119

    3.57€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Deckel rot ohne Dichtung
    Lippert
    Deckel rot ohne Dichtung

    61110

    15.65€
    immediately available
    Ready for immediate shipment
    Recently viewed