Contact |

DEKAfinisher 500ml Spray-



Dekalin DEKAfinisher 500ml Spraydose

DEKAfinisher 500ml Spray-
  • Smooth surfaces and beautiful visible seams
  • Preserves the gloss of the sealant surface
  • Color pigments of the sealant are not washed out
29.13€
Inhalt: 0.5 Liter (58.26€ / 1 Liter)

Prices incl. VAT plus shipping costs

3 immediately available
3 immediately available
500321
For orders, please switch to the German webshop (delivery to Germany only). You would like to order to USA/Canada? Please check our dealer search.
  • 500321
Die wässrige Lösung von oberflächenaktiven Substanzen dient als Hilfsmittel zur... mehr
Die wässrige Lösung von oberflächenaktiven Substanzen dient als Hilfsmittel zur Oberflächenglättung unserer MSPolymer- Kleb- und Dichtstoffe. DEKAFINISHER ist sofort einsatzbereit, kann aber auch verdünnt im Mischverhältnis 2:1 (2 Teile Finisher, 1 Teil Wasser) angewandt werden.
Gefahreninformation:

GHS07.png

Danger
H302 : Harmful if swallowed.
H315 : Causes skin irritation.
GHS05.png

Warning
H318 : Causes serious eye damage.

H412 : Harmful to aquatic life with long lasting effects.
EUH 210 : Safety data sheet available on request.
Weiterführende Links "DEKAfinisher 500ml Spray-"
Hier Bewertungen lesen mehr
Kundenbewertungen für "DEKAfinisher 500ml Spray-"
Bewertung schreiben
Bitte geben Sie die Zeichenfolge in das nachfolgende Textfeld ein.

Die mit einem * markierten Felder sind Pflichtfelder.

DEKAtool Sprühkopf
DEKALIN
DEKAtool Sprühkopf

500329

4.00€
immediately available
Ready for immediate shipment

DEKA Kleben & Dichten GmbH
Gartenstraße 4
63691 Ranstadt
DE
[email protected]
www.dekalin.de
Cleaner for MS adhesives
DEKALIN
Cleaner for MS adhesives

50075

Inhalt 1 l
25.40€
immediately available
Ready for immediate shipment
Dekavator 22 NF 30ml Flas
DEKALIN
Dekavator 22 NF 30ml Flas

50111

Inhalt 0.03 l (640.00€ / 1 l)
19.20€
immediately available
Ready for immediate shipment
NEW
Organic high-barrier film liners
Clesana
Organic high-barrier film liners

66415

29.95€
immediately available
Ready for immediate shipment
230V sockets Schuko -
230V sockets Schuko -

M820761

from 4.41€
immediately available
Ready for immediate shipment
Lamella insert LA -
Truma
Lamella insert LA -

M72147

from 2.95€
3 immediately available
3 immediately available
Clesana C1 - Power management incl. cable
Clesana
Clesana C1 - Power management incl. cable

66409

125.00€
immediately available
Ready for immediate shipment
Handbremsadapter MAN TGE
Handbremsadapter MAN TGE

595721

47.90€
not in stock, can be ordered
in approx. 6 - 7 months available
Currently not in stock, can be ordered
Lüfterrohr 65mm  ÜR 5m
Lüfterrohr 65mm ÜR 5m

720536

Inhalt 5 lfm (5.56€ / 1 lfm)
27.80€
immediately available
Ready for immediate shipment
USB double charging socket, slate gray, loose
USB double charging socket, slate gray, loose

802101L

55.73€
not in stock, can be ordered
Currently not in stock, can be ordered
Verschraubung gerade 10mm
LILIE
Verschraubung gerade 10mm

64321

3.40€
immediately available
Ready for immediate shipment
Transparent adhesive DEKAsyl MS-7
DEKALIN
Transparent adhesive DEKAsyl MS-7

500310

Inhalt 0.29 l (87.24€ / 1 l)
25.30€
3 immediately available
3 immediately available
Series switch double switch for surface double rocker 821680
INPROJAL
Series switch double switch for surface double rocker 821680

821685

9.24€
8 immediately available
8 immediately available
Inprojal switch off/changeover switch single switch
INPROJAL
Inprojal switch off/changeover switch single switch

821684

7.56€
10 immediately available
10 immediately available
Inprojal surface rocker grey for change-over switch 821684. SB-packed
INPROJAL
Inprojal surface rocker grey for change-over switch 821684. SB-packed

82168

1.31€
1 immediately available
1 immediately available
Inprojal: hinged cover for socket outlet, slate grey. Loose, unpacked
INPROJAL
Inprojal: hinged cover for socket outlet, slate grey. Loose, unpacked

821670L

1.99€
immediately available
Ready for immediate shipment
Socket 12V/10A car (cigarette lighter)
INPROJAL
Socket 12V/10A car (cigarette lighter)

820764

10.18€
4 immediately available
4 immediately available
Endstück EN achatgr.o.Kap
Truma
Endstück EN achatgr.o.Kap

72146

3.75€
immediately available
Ready for immediate shipment
Geruchsverschluß 3/4 lose
Geruchsverschluß 3/4 lose

65110L

11.00€
immediately available
Ready for immediate shipment
90° elbow fitting 10/12 mm
90° elbow fitting 10/12 mm

65028

5.25€
immediately available
Ready for immediate shipment
Hose connector T 10mm 2 pieces
Hose connector T 10mm 2 pieces

650220

4.60€
immediately available
Ready for immediate shipment
Hose connector L 10mm 2 pieces
Hose connector L 10mm 2 pieces

650210

5.04€
immediately available
Ready for immediate shipment
Hose clamp 10 - 16 mm diameter - stainless steel
Hose clamp 10 - 16 mm diameter - stainless steel

650010

16.20€
immediately available
Ready for immediate shipment
12 V submersible pump Power Jet Plus for 12 mm pipe system
12 V submersible pump Power Jet Plus for 12 mm pipe system

62072

63.90€
immediately available
Ready for immediate shipment
DEKAsyl MS-1 adhesive
DEKALIN
DEKAsyl MS-1 adhesive

50073

Inhalt 0.29 l (54.31€ / 1 l)
15.75€
6 immediately available
6 immediately available
DEKAsyl MS-5 290 ml - White
DEKALIN
DEKAsyl MS-5 290 ml - White

500305

Inhalt 0.29 l (95.17€ / 1 l)
27.60€
immediately available
Ready for immediate shipment
DEKAsyl MS-5 290 ml cartridge - black
DEKALIN
DEKAsyl MS-5 290 ml cartridge - black

500304

Inhalt 0.29 l (95.17€ / 1 l)
27.60€
immediately available
Ready for immediate shipment
Recently viewed