- Aluminiumram med stabila leder
- Ryggstöd 5-vägsställbar
- Med ergonomisk ryggstöd
- mycket stabil och stabil design
- Lastbar upp till 150 kg
62,20 € *
inkl. moms plus fraktkostnader
Artikel delvis levererbar från centrallager. Leveranstid 5-8 dagar.
I lager
- Artikel nr.: 9101331
Dieser Komfort-Sessel besitzt eine ergonomische Rückenlehne und ist 7-fach verstellbar. Bis 150... mer
Dieser Komfort-Sessel besitzt eine ergonomische Rückenlehne und ist 7-fach verstellbar. Bis 150 kg belastbar. Das Gestell besteht aus Aluminium und der Bezug aus 74% Polyvinylchlorid und 26% Polyester. Sitzfläche: 48 x 40cm. Sitzhöhe: 44cm. Gesamthöhe: 116 cm. Gewicht: 3,8 kg. Packmaß: 117 x 61 x14 cm.
| Bredd i cm: | 60 cm |
| Djup i cm: | 40 cm |
| Sätes höjd: | 47 cm |
| Elasticitet: | 150 kg |
| Vikt i kg: | 3.8 kg |
| Förpackningsstorlek bredd: | 60 cm |
| Förpackningsstorlek höjd: | 116 cm |
| Förpackningsstorlek djup: | 14 cm |
| färg: | Antracit/vit |
Relaterade länkar "Campingsessel Colima,Camp4, anthrazit/weiß gestreift"
Omdömen
0
Läsa, skriva och diskutera omdömen... mer
Kundrecensioner för "Campingsessel Colima,Camp4, anthrazit/weiß gestreift"
Skriva omdöme
18085
Notwendiges Zubehör
Relaterade artiklar
9101332
13,10 €
*
Artikel delvis levererbar från centrallager. Leveranstid 5-8 dagar.
I lager




